07.04.2017 10:16

13. MU. POSLEDNÍ PŘEDSTAVENÍ B-TÝMU NA VÝBORNOU

FK BÝŠKOVICE / HORNÍ ÚJEZD vs. TJ SOKOL BĚLOTÍN B

3 : 6 (0:3)

branky: 62´, 73´, 77´ - 10´ Novosad, 34´, 53´ Celnar, 40´ Janíček, 60´ Lošťák, 71´ Žerávek

Vacula - Janovský (60´ Smolár), Lošťák, Haluzík, Novosad (71´ Chudý Mar.) - Zhydkov (57´ Mrázek), Žerávek, Kozák, Janíček, Celnar (75´ Švarc) - Kainar (65´ Raček)

Střídačka: Smolár, Raček, Švarc, Chudý Mar., Grygar, Mrázek

Trenér: J. Biskup

12. MU. POSLEDNÍ UTKÁNÍ SEZÓNY ZA PLNÝ POČET

FK LIPNÍK N. B. vs. TJ SOKOL BĚLOTÍN

1 : 4 (0:1)

branky: 20´, 87´, 89´Ferenc, 68´ Lhotský

Matůšů - Janovský, Novosad, Březík (54´ Kus), Pjatkan - Lošťák (69´ Grygar), Vrána, Pecha, Janíček, Lhotský  - Ferenc

Střídačka: Kus, Grygar

Trenér: P. Zatloukal

12. MU. B-TÝM DOSTAL NEJVĚTŠÍ JARNÍ VÝPRASK

FKM OPATOVICE B vs. TJ SOKOL BĚLOTÍN B

8 : 0 (3:0)

Páleník - Smolár, Grygar, Haluzík, Novosad- Smékal, Žerávek, Mrázek, Chudý Mar., Celnar (64´ Švarc) - Kainar

Střídačka: Chlápek, Gajdoš, Švarc

11. MU. POSLEDNÍ DOMACÍ UTKÁNÍ NEVYŠLO

TJ SOKOL BĚLOTÍN vs. FK BRODEK U PŘ.

2 : 4 (2:1)

branky: 8´ Ferenc, 38´ Pecha - 7´, 48´, 59´, 85´

Matůšů - Janovský, Novosad, Březík (78´ Kus), Pjatkan - Lošťák (7´ Pecha), Vrána, Bušina (85´ Smékal), Janíček, Lhotský  - Ferenc

Střídačka: Kus, Smékal, Pecha

11. MU. B-TÝM JASNĚ PŘEVÁLCOVAL HUSTOPEČE

TJ SOKOL BĚLOTÍN vs. TJ SOKOL HUSTOPEČE N. B.

6 : 1 (4:0)

branky: 4´, 7´, 19´, 59´ Ferenc, 38´, 90´ Smékal - 61´

Páleník - Kus, Grygar, Haluzík, Zhydkov- Smékal, Žerávek, Janíček (46´ Raček), Kainar (Chudý Mar.), Kozák (46´ Celnar, 69´ Smolár) - Ferenc (59´ Mrázek)

Střídačka: Mrázek, Celnar, Smolár, Raček, Švarc, Chudý Mar.

10. MU. DOBRÉ DVA BODY OD PRVNÍHO

SK LIPOVÁ vs. TJ SOKOL BĚLOTÍN

1 : 1 3:4 p.k. (0:1)

branky: 50´- 31´ Lhotský

Matůšů - Janovský, Novosad, Březík, Pjatkan - Lošťák (64´ Páleník), Vrána, Bušina, Peša, Lhotský (84´ Kus) - Ferenc

Střídačka: Kus, Janíček, Páleník

10. MU. B-TÝM VEZE JEN BOD

SC STARÁ VES vs. TJ SOKOL BĚLOTÍN B

2 : 2 (1:1)

branky: 44´, 52´ - 10´ Kainar, 80´ Smékal

Vacula - Smolár, Grygar, Haluzík, Rýpar - Smékal, Žerávek, Novosad, Kainar - Celnar (11´ Chlápek), Chudý Mar.

Střídačka: Chlápek, Gajdoš

9. MU. A ZASE JEN ZA 2 BODY

TJ SOKOL BĚLOTÍN vs. TJ SOKOL ČECHOVICE

2 : 1 n. p. (1:1) (4:3 p.k.)

branky: 18´ Ferenc - 10´

Matůšů - Janovský (46´ Kus, 84´ Smékal), Novosad (46 Hanák), Březík, Pjatkan - Janíček, Vrána (46´ Lošťák), Bušina, Peša, Pecha - Ferenc

Střídačka: Maštera - Kus, Smékal, Grygar, Hanák, Lošťák

Hodnocení trenéra Evžena Kučery pro Prostějovský Večerník:

"Beru to jako ztrátu dvou bodů, protože jsme byli lepším týmem. Měli jsme více gólovek, hru ve své moci. Bohužel jsme nedali druhý gól a prohráli nakonec na penalty. Máme určitě problémy se skládáním sestavy. Kluci ale zápas odehráli velmi kvalitně a já je musím za herní projev pochválit."

9. MU. B-TÝM NADĚLIL DESÍTKU

TJ SOKOL BĚLOTÍN B vs. TJ HANÁ MĚROVICE

10 : 3 (5:1)

branky: Ferenc 3x, Kainar, Haluzík, Žerávek, Celnar, Kozák, Smékal, Chudý Mar.,

Vacula - Smolár (46´ Páleník), Grygar, Haluzík, Zhydkov (70´ Rýpar) - Smékal, Žerávek (74´ Chudý Mar.), Kozák, Kainar (69´ Raček)- Celnar (62´ Mrázek), Ferenc

Střídačka: Páleník, Chudý Mar. , Mrázek, Raček, Rýpar

8. MU. DALŠÍ DERBY, OPĚT BEZ BODŮ

TATRAN VŠECHOVICE vs. TJ  SOKOL BĚLOTÍN

3 : 0 (0:0)

branky: 55´, 73´, 78´

Matůšů - Janovský, Novosad (57´ Smékal), Březík, Pjatkan - Janíček, Lošťák (46´ Kus), Bušina, Lhotský (80´ Grygar), Pecha - Ferenc

Střídačka: Maštera - Kus, Smékal, Grygar

Úvod utkání byl dramatický, když musel hostující golman Matůšů vytahnout ostrý zákrok proti domácím útočníkům hned po 50 vteřinách. Následně se na dlouho hrálo ve středu hřiště o každý metr. Až v 25. minutě zahrával roh Belotin, který si domácí pohlídali a uklidili do bezpečí. Protiútok byl zastaven, míč se dostal k Březíkovi, který centroval do vápna Všechovic. Míč doplachtil až k Pechovi, který ve vyložené šanci orazítkoval tyč Symerského brány. 38. minuta Matůšů fauloval v šestnáctce a rozhodčí nařídil pokutový kop. Jelikož po dvou předchozích uktáních jsme jich kopali více než dost a 2x vyhráli v rozstřelu, neměl Matůšů problém  ji vychytat a udržet bezbrankový stav. Šanci změnit stav měl minutu před přestávkou Bušina. Jeho dělovka na střed brány byla pouze do rukavic Symerského. Do šaten se šlo za nerozhodného stavu. Druhý poločas začal jako ten první, kdy si domácí vytvořili tlak, v 52. minutě řešil Matůšů dělovku, kterou vyrazil na roh. O tři minuty později zahrával Bulla přímý kop, který jak padající list zapadl mezi tři tyče bělotínské brány a domácí vedli 1:0. To domácím vlelo novou krev do žil a utkání již měli ve své řežii. Dvěma góly v rozmezí 5 minut, v 73. a 78., rozhodli o přidělení všech bodů domácím.

8. MU. B-TÝM U POSLEDNÍHO NEZAVÁHAL

TJ SOBĚCHLEBY vs. TJ SOKOL BĚLOTÍN B

0 : 6 (0:2)

branky: 27´ Peša, 29´ Žerávek, 52´, 67´ Kainar, 74´, 87´ Smékal

Vacula - Smolár, Peša, Haluzík, Rýpar - Zhydkov (70´ Chudý Mar.), Smékal, Žerávek, Páleník, Kainar - Raček (55´ Mrázek)

Střídačka: Chlápek, Chudý Mar. , Mrázek

7. MU. "ANGLICKÝ TÝDEN" SE DVĚMA BODY

TJ SOKOL BĚLOTÍN vs. SOKOL KONICE

3 : 2 np (0:0) - 4:1 pokutové kopy

branky: 71´ Ferenc p.k., 89´ Lhotský - 52´ p.k., 90´p.k.

Matůšů - Janovský, Peša, Březík, Pjatkan - Janíček, Lošťák (87´ Grygar), Smékal, Kus (72´ Lhotský), Pecha - Ferenc

Střídačka: Maštera - Haluzík, Lhotský, Grygar

7. MU. B-TÝM SI VYŠLÁPL NA LÍDRA SOUTĚŽE

TJ SOKOL BĚLOTÍN B vs. TJ RADSLAVICE

4 : 2 (3:1)

branky: 21´ Celnar, 39´ Haluzík, 41´ Lhotský, 66´ Ferenc - 3´, 52´

Maštera - Zhydkov (71´ Chlápek), Janíček, Haluzík, Grygar (65´ Rýpar) - Celnar, Smékal (53´ Smolár), Žerávek, Páleník (78´ Raček), Lhotský  - Ferenc

Střídačka: Smolár, Raček, Rýpar, Chlápek, Chudý Mar.

6. MU. ODLOŽENÉ DERBY V NEPROSPĚCH DOMÁCÍCH

TJ SOKOL BĚLOTÍN vs. FKM OPATOVICE

2 : 3 (1:3)

branky: 30´ Ferenc, 90´ Pecha - 11´, 74´, 84´

Matůšů - Janovský, Novosad, Březík, Pjatkan (46´ Peša) - Janíček, Lošťák (80´ Smékal), Bušina, Kus (78´ Lhotský), Pecha - Ferenc

Střídačka: Maštera - Haluzík, Lhotský, Smékal, Peša, Grygar

První jarní derby se očekávalo v sobotu 29.4. Bohužel z důvodu nepříznivých podmínek bylo přesunuto na středu 3.5.2017, o to bylo bojovnější. Hned v 6. minutě se Pecha uvolnil přes tři hostující obránce, hledal lépe postavené spoluhráče, ale nepodařilo se. O pár sekund později tentýž hráč pálil do země nikoho. Hosté se ukázali v první akci v 11. minutě a hned produktivně. Klvaňa se dostál sám před Matůše, přehodil ho a poslal hosty do vedení 0:1. Až za dlouhých 15 minut se opět na hrací ploše něco dělo, když Ferenc našel přímým kopem hlavu Bušiny, ale ta nemířila přesně mezi Bělíkovy tyče. Ve 29. minutě bělotínský Pecha rozhrál roh, Ferenc hlavou se již nemýlil a srovnal stav na 1:1. V 35. minutě se vydal na útočnou výpravu Janovský, který přes tři obránce dělovkou míříl přímo do břevna. O pět minut později se vytáhl Matůšů. Reflexivně zabránil, aby Opatovice těsně před koncem prvního poločasu šly do vedení. Remízový stav tedy vydržel do přestávky.
Ve druhém poločase se odvážil k první akci Pecha, ale z přímého kopu trefil jen Vinklárkovy rukavice. Na delší dobu se hra přesunula do středu hřiště, kde se bojovalo o každý centimetr. Až 73. minuta přinesla další gól, bohužel do domácí branky, když Sigmund předvedl, jak se kopou příme kopy 1:2.  O tři minuty později se opět uvolnil Klvaňa, tentokrát si Matůšů počkal a vychytal jej. V 83. minutě se hosté dostali ke konbinaci, uvolnili Janáska, který osamocený nedal Matůšovi šanci a poslal hosty do dvoubrankového vedení 1:3. Domácí se pokusili o poslední útok. V 90. minutě dlouhý míč našel Pechu, který si potáhl do šestnáctky a nedal Vinklárkovi šanci 2:3. Vykřesal tím jiskřičku naděje na další penaltový rozstřel. Hosté však dobře hlídali možné útočné akce Bělotína a když hlavní sudí oznámil konec hry, mohli se radovat ze tří bodů. Bělotín tedy letos ani jednou Opatovice neporazil. Po podzimní porážce 0:2 ani doma nedokázal bodovat a již tak špatnou bilanci ze vzájemných zápasů prohloubil. V sobotu nás čeká Konice, která na umělé trávě na podzim jasně zvítězila 4:0. Oplatíme vysokou prohru výhrou?

6. MU. VÍTĚZNÁ VLNA B-TÝMU SKONČILA

TJ SOKOL BĚLOTÍN B vs. TJ LOBODICE

2 : 3 (1:3)

branky: 23´ Celnar, 47´ Haluzík - 21´, 35´, 41´

Maštera - Smolár, Chlápek (46´ Vacula), Haluzík, Rýpar - Kozák, Smékal, Žerávek, Grygar, Vrána (8´ Raček, 65´ Rulíšek)  - Celnar

Střídačka: Vacula, Raček, Rulíšek, Chudý Mar.

5. MU. HISTORICKY POPRVÉ BEREME 2 BODY ZA PENATLOVÝ ROZSTŘEL

SK SLATINICE vs. TJ SOKOL BĚLOTÍN

2 : 3 np. (1:1)

branky: 18´, 81´ - 32´, 70´Ferenc

Matůšů - Novosad, Janovský, Peša (46´ Bušina), Březík - Pjatkan, Kus, Lošťák (85´ Smékal), Janíček, Pecha - Ferenc

Střídačka: Bušina, Smékal

Na půdu předposledního týmu přijel Bělotín bez dvou opor - Vrána a Lhotský. Papírově byl soupeřem hostující tým, který je na 5. místě. V 5‘ kličky pechy nevedly k ohrožení branky Kubíčka. Hned v 9‘ přímý kop Březíka, brankař vyrazil mimo tři tyče. Ve 13. minutě po ose Kus Ferenc jen do náruče domácího golmana. Vážná příležitost hostů přišla v 16‘ Ferenc uvolněný do samostatného úniku, obešel Kubíčka a do opuštěné branky mířil těsně nad. O 120 vteřin později Pecha na Ference, ten sám před domácím brankářem, ale střílel jen do jeho náruče. Domácí rychle rozehráli a z následujícího protiútoku vstřelil gól Dostál a poslal Slatinice do vedení 1:0. Recept na domácí obranu našli bělotínští až v 32. minutě, když Pecha prošel do šestnáctky, přesně přihrál Ferencovi, který srovnal skóre na 1:1. Blížila se 42. minuta, když Ferencovu střelu domácí golman konečky prstu vyrazil mimo svou svatyni. Ve 44 minutě Ferenc našel hlavu Janíčka ale ten jen vyprášil rukavic Kubíčka. Následně šly oba týmy do šaten. Zatím více spokojení domácí za bod.

Úvod druhého poločasu byl opatrný z obou stran, více ke gólu byli domácí. Hosté se osmělili až v 54. minutě, kdy zahrával přímý kop Pecha, míč se dostal ve skrumáž k Janíčkovi a ten trefil jen Kubíčka, který vyrazil na roh. 20 minut před koncem se domácí dostali do úniku, jenže Matůšů efektivně vystínoval a útočník Slatinic trefil pouze boční síť . V 70‘ Pecha potáhl míč k šestnáctce domácích, centroval před bránu, kde Ferenc hlavou poslal Bělotín do vedení 2:1. Za 5 minut se opět Pecha dostal do úniku, ale golmani na obou stranách představovali nedobytné tvrze. Jeho snaha opět skončila na Kubíčkovi. Černý okamžik přišel v 81. minutě. Hostující obranu obelstil Veselský a zajistil domácím minimálně bod 2:2. Od té chvíle byla hra ještě více opatrná, aby ani jedno z mužstev neobdrželo v závěru gól.

90‘ konečný hvizd rozhodčího nasměroval oba týmy k penaltovému rozstřelu. V těch se domácím podařilo Matůšů překonat 4x a 2x je vychytal, Bělotín neuspěl pouze jednou a 5x nedal Kubíčkovi šanci a v historicky pro Bělotín poprvé v penaltovém rozstřelu zvítězil a získal 2 body za vítězství 3:2.

5. MU. B-TÝM STRMĚ STOUPÁ TABULKOU

TJ DOMAŽELICE vs. TJ SOKOL BĚLOTÍN B

1 : 2 (1:2)

branky: 26´ - 24´ Rýpar, 40´ Chlápek

Maštera - Smolár (80´ Mrázek), Chlápek, Haluzík, Rýpar - Kozák, Smékal, Žerávek, Grygar, Páleník (46´ Raček)  - Celnar

Střídačka: Mrázek, Raček

4. MU. TĚSNĚ, ALE ZA 3 BODY

TJ SOKOL BĚLOTÍN vs. FK SLAVONÍN

1 : 0 (0:0)

branky: 58´ Pecha

Matůšů - Novosad, Janovský, Peša, Březík - Pjatkan, Kus, Hanák (72´ Lošťák), Janíček, Pecha (90´ Haluzík)  - Ferenc

Střídačka: Maštera - Bušina, Lošťák, Haluzík

4. MU. B-TÝM OPLATIL PODZIMNÍ PROHRU

TJ SOKOL BĚLOTÍN B vs. TJ PROSENICE

4 : 1 (1:1)

branky: 29´, 64´, 78´ Ferenc, 82´ Chlápek- 41´

Maštera - Smolár (72´ Chlápek), Janíček, Haluzík, Rýpar (75´ Celnar) - Březík, Lošťák (82´ Mrázek), Žerávek, Grygar, Páleník  - Ferenc

Střídačka: Mrázek, Chlápek, Celnar, Kozák

VALNÁ HROMADA TJ SOKOL BĚLOTÍN

konaná dne 9.5.2017 od 18:30 hod. se uskuteční v prostorách klubovny TJSB Valná hromada:

branky: 44´ Janíček, 66´ Ferenc, 80´ Lošťák

Matůšů - Novosad, Vrána, Peša, Březík - Bušina (63´ Lošťák), Kus (84´ Pjatkan), Hanák, Janíček, Pecha  - Ferenc

Střídačka: Janovský, Pjatkan, Lošťák

Bělotín zajížděl na hřiště aktuálně desátého týmu 1. A třídy sk. B. Hned ve 3´ únik Pechy po levé straně, přihrávka na Bušinu, který jen těsně minul bránu. Od 10 minut později domácí zahrávali pokutový kop, který neproměnili a stav byl stále bez branek. V 32´ zahrával přímý kop Kus, hlavička Ference nenašla místo mezi třemi tyčemi. Až minutu před poločasem se hosté ujali vedení zásluhou Janíčka, kterého po rohu našel Hanák. Bělotín šel do šaten s těsným vedením 1:0.

Po přestávce se domácí osmělili v 58´ a velmi důrazně, když se dostali sami před Matůšů a ten jejich nájezd vychytal. V 66´ kopal penaltu Bělotín, když se domácí dotkl rukou ve vápně. Tu proměnil Ferenc a hosté vedli 2:0. Blížila se poslední desetiminutovka, když Hanák přenesl míč na Ference, ten našel Lošťáka, který prostřelil vše a zajistil Bělotínu všechny body za výhru 3:0 a čisté konto pro Matůšů.

Po úspěšné domácí jarní premiéře si Bělotín připsal další body. Poprvé na jaře z venkovního utkání. Nyní nás čeká nováček soutěže FK Slavonín, který je v tabulce na 7. místě s 28 body a ztrácí tedy jen 2 body na Bělotín.