11.05.2015 06:38

Poslední loučení se sezónou 2014-2015 zakončil Bělotín rekordní výhrou soutěže

TJ SOKOL BĚLOTÍN vs. TJ SOKOL MOSTKOVICE

7 : 0 (5:0)

branky: 8´, 17´ Hanák, 18´ Pjatkan, 30´ Celnar, 40´ Smékal, 66´ Peša, 68´ Lhotský

Sestava: Majerský - Janovský, Wojnarovský, Pjatkan, Vrána  (85´ Švarc)- Lhotský, Novosad (27´ Celnar), Hanák (72´ Biskup J.), Hýža - Cirkl (46´ Peša), Smékal

Střídačka: Maštera - Celnar, Švarc, Peša, Biskup J.

Trenér: Petr Zatloukal

Žádný tým v 1.A třídě sk B. v sezóně 2014-2015 nedokázal zvítěžit tak jednoznačně 7:0. Přesto, že byly výsledky jako 7:1, 8:3, 8:2 či jiné, pouze Bělotín dokázal rozdíl 7 branek. Přiznáme, že hosté přijeli v okleštěné sestavě. Po závěrečném hvizdu rozhodčího děkovali diváci hráčům za výkon nejen v dnešním utkání, ale v celé sezóně. A hráči, včetně trenéra, si šli s fanoušky plácnout na důkaz že jsou 12 hráčem. I proto jsme JEDNA OBEC, JEDEN TÝM, TO JE BĚLOTÍN

V miniderby brali hosté všechny body

FKM OPATOVICE  vs. TJ SOKOL BĚLOTÍN

1 : 2  (0:0)

branky: 56´ Pjatkan, 61´ Hanák

Sestava: Majerský - Janovský, Wojnarovský, Pjatkan, Vrána - Lhotský, Novosad, Hanák, Hýža - Cirkl, Smékal

Miniderby mezi Opatovicemi a Bělotínem nepřinášelo gól skoro hodinu. Nakonec si ale hosté odvezli všechny body, když domácí snížili až pár vteřin před koncem.

Úvodní minuty patřily domácím. Hosté se pokoušeli dlouhými nakopávanými míči prosadit, ale nedařilo se jim. V 11 minutě měli opatovičtí vyloženou šanci, která jen těsně minula Majerského bránu. O tři minuty později hostující golman vychytal i následnou hlavičku. Z protiútoku se zrodila osa Smékal - Hanák, bohužel ten zakončil jen do domaciho brankáře. Ve 20 minutě přízemní střela domácích našla pouze Majerského rukavice. Na druhé straně hosté opět ukázali příjemnou kombinaci, kdy Vrána našel Smékala, ale ten si nešťastně míč ukopl. V 33 minutě Vrána natáhl domácího golmana, který zákrokem odvrátil na roh. Před koncem prvního poločasu Hanák zahrával přímý kop, opatovický brankář v pokleku vyrazil na roh. Poločasová přestávka byla tedy bez gólu a přinášela dělbu bodů.

Ve 2. poločase se hned domácí pustili do akce. Nacvičený přímý kop vychytal Majerský. Hosté nenechali nic náhodě. Hanák hledal Smékala, ale ten vysoko nad. V 56 minutě se hosté dočkali, když nevinně vyhlížející šance skončila nádherným gólem. Pjatkan trefil přesně  šibenici 0:1. Když běžela 61 minuta, pustil se do individuální akce Hanák, sám prošel přes půl hřiště a zvyšoval na bezpečných 0:2. Hosté dohrávali tak, aby se výsledek nezměnil a nepouštěli domácí do vážnějšího ohrožení vlastní brány. Až v 83 minutě akce domácích, ale narazili opět na Majerského. Toho se podařilo opatovickým překonat až pár vteřin před koncem zápasů z přímého kopu, kdy snížili na 1:2. Domácí chtěli ještě zkorigovat výsledek, ale pozičně dobře pracující hosté je nepustili již k ničemu a mohli po hvizdu hlavního rozhodčího opět poděkovat svým fanouškům za výbornou podporu.

Bělotín uzavře letošní sezónu v sobotu 13.6.2015, kdy od 16:30 hod. hostí nováčka soutěže TJ Sokol Mostkovice

Střídačka: Maštera - Celnar, Švarc

Bělotín po jednoznačném vítězství ve středeční dohrávce v Hlubočkách 6:0 zajížděl na hřiště adepta na sestup s jasným cílem - 3 body. Vývoj utkání ukazoval, že si přijel správně, bohužel výsledek již tolik ne.

Hned v 2 minutě Cirkl z přímého kopu vyhledal Pjatkana, který střílel těsně nad Freharovu bránu. Obrovská šance hostů přišla v 19 minutě. Hanák přehodil domácího golmana, brána byla zcela otevřená osamocenému Smékalovi, jenž trefil dobře postavenou tyč. O 10 minut později vytáhli drápky domácí, když Majerský zlikvidoval jejich útok, obrana míč odrazila pouze k útočníkovi Troubek a ten z 20 metrů orazítkoval tyč. Ve 36. minutě se domácí dostali do vedení 1:0 zásluhou Petráše, který se nejlépe zorientoval ve skrumáži po přímém kopu. Ten byl nařízen po nesmyslně odpískané ruce Vránovi, který ji nemohl dát blíž k tělu než ji měl. Bělotín se nevzdával, za 120 vteřin po obdrženém gólu se po ose Cirkl - Hanák - Smékal míč zastavil až v náruči Frehara. Do konce poločasu se skóre nezměnilo a blíže k bodovému zisku byli nečekaně domácí.

2. poločas přinesl 5 gólů. V 48 minutě Vrána centroval do brankoviště Troubek, nejvýše vyskočil Smékal a srovnal skóre 1:1. Uběhly 3 minuty a hosté šli do vedení 1:2 díky Pjatkanovi, který trefil přesně k tyči Freharovy brány po ukázkové přihrávce Cirkla. Hosté více a více přebírali iniciativu, ale ani střela Pjatkana a hlavička Novosada neskončili ve správném rozmezí 3 tyčí. V 71 minutě předvedl Majerský, proč je jedničkou pro jarní část, když vychytal v nájezdu Gregovského a ubránil Bělotínu vedení. Ovšem krátcí byli hráči hostů v 81 minutě, kdy domácí hráč využil kousek prostoru pro zpracování a srovnal na 2:2. Aby těch šokových situací nebylo málo, v 84. minutě hráč Troubek přeloboval Majerského a posílal Troubky pro tři body - 3:2. Ovšem ne nadarmo je Bělotín mistr závěrů. Kdo jiný mohl mít prsty v poslední akci utkání než Wojnarovský, který našel přesně Hanáka a ten jako správný kapitán rozhodl o dělbě bodů - 3:3

Bělotín v sobotu 30.5.2015 od 16:30 hod. hostí silný 4. celek tabulky FC Beňov

V dalším mistrovském utkání plné zvratů nás dělilo pouhých 5 minut od vítězství nad favorizovaným soupeřem z Bělotína. V prvním poločase měl z počátku územní převahu aktuálně 2. tým tabulky, který se vytvořil pár nadějných šancí, ale v koncovce neuspěl. Po počátečním náporu jsme vystrčili růžky i my a po pěkné Benýškově střele se rozezvučela levá tyč brankáře hostí. Do vedení jsme se dostali my v 35. min, kdy se na malém vápně nejlépe zorientoval Petráš a nekompromisně zakončil z těsné blízkosti. Druhý poločas soupeř po našich individuálních chybách velmi lacino otočil skóre v prvních pěti minutách na 1:2. Naši hráči se z tohotio průběhu otřepali a v závěru utkání otočili stav utkání po brankách Grešáka a Mlčocha na 3:2. V infarktovém závěru, kdy mohli oba soupeři rozhodnout, se po hrubce domácího brankáře dočkali hosté asi zaslouženého vyrovnání.

Výsledek jako v tenise. Kanár po 90 minutách pro Bělotín

FK HLUBOČKY  vs. TJ SOKOL BĚLOTÍN

0 : 6 (0:1)

branky: Smékal 3x, Hanák 2x, Lhotský

Nastříleli jsme gólů jako Kanada ve finále MS

TJ SOKOL BĚLOTÍN  vs. TJ SOKOL DUB N. M.

branky: 17´, 44´ Novosad, 45´ Pjatkan, 83´ Cirkl p.k., 85´ Wojnarovský

Sestava: Majerský - Janovský, Wojnarovský, Pjatkan, Vrána - Lhotský, Novosad, Hanák, Celnar - Cirkl, Smékal

Střídačka: Maštera - Peša, Biskup J.

Utkání za letního počasí začalo a po celou dobu bylo velmi svižné, za což se divákům hráči obou celků odvděčili fanouškům celkem devíti góly. Už v 8 minutě pálil Vrána, golman Štěpánova byl pozorný, ránu vyrazil na roh. O 60 vteřin později střílel Cirkl z hranice šestnáctky, brankář vyrazil a dorážející Novosad střílel jen nad. Domácí byli pod větším a větším tlakem, když opět Cirkl vypálil k tyči, golman se nátáhl a byl z toho opět roh. Pravidlo nedáš, dostaneš se projevilo ve 14 minutě. Chybička v domluvě hostů vedla v jednoduché vedení Štěpánova 1:0 a ukončení Majerského šňůry bez gólu v délce 194 minut. Bělotín odpověděl v zápětí, když v 17´ Wojnarovský poslal dlouhý míč na Smékala, ten na něj sice nedosáhl, ale u lajny Novosad přesně trefil míč, který se po teči dostal mezi tři tyče a bylo srovnáno 1:1. Ve 24´ se znovu domácí po jednoduché kombinaci dostali do vedení 2:1. Bělotín zbraně nesložil, ve 40 Lhotský jen o milimetry minul po přímém kopu Cirkla. Minutu před koncem poločasu se dostal před samotného brankáře Novosad, nasadil mu jesle a vyrovnal stav utkání na 2:2. Už se zdálo, že se do šaten budou dělit body, ale roh Hanáka našel hlavu Pjatkana a ten poslal hosty do těsněného poločasového vedení 2:3

Po první golově hodové půli si fanoušci chtěli užít i druhou a hráči je vyslyšeli. V 54´ Cirkl našel Novosada, ale jeho hlavička opět jen vyhledala prsty golmana Štěpánova, který vytěsnil na roh. V 62´ ukázali domácí, že nejsou jen do počtu a srovnali stav skóre jen proto, že se zcela osamoceni objevili před Majerským. O 9 minut později domácí ve skrumáži překvapili nejen bělotínské hráče, ale i fanoušky a poslali svůj tým do vedení 4:3. Infarktický závěr přinesla proměněná penalta Cirklem v 83 minutě a srovnání na 4:4. Plný počet bodů do Bělotína následně zajistil opět jako v Náměšti Wojnarovský, když v 85´ zase hlavou přesně trefil na 4:5. V posledních sekundách se do úniku před prázdnou bránou vydal Biskup J., ale jeho akce byla zmařena a rozhodčí následně ukončil utkání. A jelo se zvesela domů...

Bělotín na vítězství může navázat v sobotu 16.5.2015, kdy od 16:30 hod. hostí poslední tým tabulky Dub n. M.

Infarktový závěr se 3 body. Vezeme z Náměště další vítězství.

SK NÁMĚŠŤ N. H.  vs. TJ SOKOL BĚLOTÍN

0 : 1 (0:0)

branka: 90´ Wojnarovský

Střídačka: Maštera - Celnar, Švarc, Peša, Biskup J.

Zápas druhého se čtvrtým mužstvem začalo ve svižném tempu, kdy hned v 10´ aktivní domácí ohrozili bělotínskou bránu střelou těsně nad. O pět minut později zahrávali roh a zcela nepokrytý hráč hlavičkoval do středu brány, kde byl přesně připraven Majerský a míč schoval v náruči. Následně hosté taktéž zahrávali roh, který pokryla obrana Náměště a odvrátila hrozící nebezpečí. Do 32´ se hrálo ve středu hřiště bez výraznějších útočných akcí. To ale ukončil Hanák, který se individuální akcí dostal do šestnáctky domácích, vystřelil, ale míč se po teči dostal jen mimo bránu. Z dalšího rohu se hosté opět nedokázali prosadit. O pár minut později Lhotského střelu golman jen vyrazil, žel žádný hráč Bělotína se neprosadil, aby míč dostal mezi tyče. Do konce poločasu byli aktivnější hosté, kteří sahali po gólu, ale nedosáhli a do šaten se šlo s myšlenkou dělby bodů.

2. poločas začal velmi akčně. Hned v 50´ trefil pumelicí Cirkl tyč, odražený míč se dostal k domácím, kteří přešli do protiútoku, zkopírovali bělotínskou situaci a nastřelili taktéž tyč. O deset minut později Smékal vystřelil na branku Náměště, překonal golmana a míč usadil přesně do spojnice břevna a tyče. Hosté dostávali domácí stále více pod tlak. V 70´ zahrával Hanák přímý kop, golman jen vyrazil, ale opět chyběl hráč, který by míč dorazil a tak jej domácí obrana uklidila do středu hřiště. Domácí ale také vystrčili růžky, když v 80´ byli zcela nepokryti, měli volnou bělotínskou bránu, ale radost z gólu jim překazil Majerský, který zázračně míč nepustil za svá záda. Pět minut před koncem Cirkl zahrával standardní situaci a brankář Náměště opět jen vyrazil a po nepřesných odkopech a přihrávkách se míč nedostal do brány. V 90´ Bělotín hrál rohový kop a vrhl do něj veškeré síly. Na míč se nejvíce vytáhl Wojnarovský a přesně trefil 3 body pro hosty. Po rozehrání hlavní rozhodčí ukončil utkání a hosté opět vyhráli 1:0.

Bělotín na vítězství může navázat v sobotu 3.5.2015, kdy od 16:30 hod. nastoupí na hřišti TJ Štěpánov. Odjezd autobusu je ve 14:30 hod.

Bělotín přetlačil při hodech Čechovice a má doma 3 body

TJ SOKOL BĚLOTÍN vs. TJ SOKOL ČECHOVICE

1 : 0 (0:0)

branka: 59´ Cirkl

KDE? Bölten Arena

Sestava: Majerský - Janovský, Wojnarovský, Pjatkan, Vrána - Malaník, Novosad, Hanák, Hýža - Cirkl, Smékal

Střídačka: Maštera - Celnar, Lhotský, Peša, Biskup J.

Utkání za zvuků točících se kolotočů a rekordní návštěvy 300 diváků začalo opatrně oťukáváním z obou stran. První vážnější událost nastala v 8´, kdy Cirkl zpoza hráče vystřelil lehkou střelou, kterou golman Klimeš jednoduše pokryl. Z následného výkopu se zrodila první příležitost hostů, kteří osamoceni přestřelili branku Bělotína. V tuto chvíli Čechovice přebírali iniciativu a následovaly další výpady proti domácí bráně. V 15. minutě Majerský vyboxoval střelu hostů na roh ze kterého následně domácí obrana odvrátila možnost vstřelení gólů hostů. Hanácký tým nadále zkoušel rychlými přihrávkami o nadvládu nad zápasem, ale veškeré snahy končili mimo bránu, u Majerského nebo je bělotínská obrana zachytila včas. Největší příležitost domácích nastala v 33. minutě, Hanák zahrával přímý kop, míč se po odrazech dostal až ke Smékalovi, který jen střelil míč přesně do golmana Klimeše. Více se za první poločas neudálo, hosté sahali po prvním gólu, stejně jako v závěru domácích a tak do šaten šli za nerozhodného stavu 0:0

Ve druhém poločase se role vyměnili a aktivnějším mužstvem byl Bělotín, který zavřel Čechovice na jejich polovině. Tento tlak se vyplatil v 59. minutě. Oslavenec Cirkl dostal centr od zálohy milimetrově přesně na svou kopačku a neměl problém proměnit situaci ve vedení 1:0. I přes vedoucí stav chtěli domácí vstřelit ještě jeden gól, ale stejně jako hostům se jim dařily střely jen mimo bránu nebo je pokryl golman Čechovic. V 69. minutě následoval kuriózní, ale dle pravidel správná situace, kdy se hrál přímý kop v šestnáctce hostů, protože Klimeš chytil do rukou míč od vlastního hráče, jenž šel až od šestnáctky domácích. Cirkl tuto šanci nevyužil a jen mířil těsně nad. V závěru utkání Hanák vystrašil čechovického brankáře střelou, kterou vytáhl na břevno a následný roh nebyl proměněn ve druhý gól. Za bouřlivého potlesku diváků hlavní sudí ukončil zápas se šťastnějším koncem pro domácí.

Bělotín nestačil na Lipník...

FK Spartak Lipník n. B. vs. TJ SOKOL BĚLOTÍN

2 : 1 (1:0)

branka: Smékal

Sestava: Majerský - Janovský, Wojnarovský, Pjatkan, Vrána - Malaník, Peša, Hanák, Hýža - Cirkl, Celnar

Střídačka: Maštera - Smékal, Lhotský

První zápas sezóny a 3 body zůstávají doma

TJ SOKOL BĚLOTÍN vs. SK LIPOVÁ

1 : 0 (1:0)

branky: 25´ Vrána

Střídačka: Maštera - Celnar, Peša, Lhotský

Utkání, na velmi dobře připraveném povrchu, začali aktivně domácí, kteří se po odložení kola v Hlubočkách na utkání přímo těšili. Hned zatlačili hosty k Běhalíkově bráně a ostřelovali ji. Bohužel jakékoliv akce hlavou či nohou se nepodařilo dostat za bílou lajnou mezi tyčkami. Hosté se osmělili až v 17´ z rohu, ale o to blíže měli ke vstřelení gólu, když jejich střelu Majerský vytáhl na tyč a obrana následně odklidila míč do bezpečí. Následně šel opět Bělotín do protiútoku, kde si chtěl zajistit úvodní gól a vedení v utkání. Novosad vybojoval před šestnáctkou hostů míč, proklouzl mezi obránci, vystřelil, ale míč po teči rozvlnil pouze boční síť. To již běžela 25.minuta a následoval rohový kop, který Vrána hlavou proměnil ve vedení 1:0. Hosté z Lipové nesložili zbraně a chtěli zvrat v utkání, ale nedařilo se jim překonat bělotínskou zeď v podobě brankáře Majerského. Ten v 33. minutě vychytal střelu zdálky a hned poté rozehrál, aby hra šla dopředu. Do poločasu se již stav nezměnil a do šaten šli veseleji domácí hráči.

Ve 2. poločase opět začali útočně bělotínští hráči a chtěli potvrdit druhým gólem jistotu tří bodů. Hned po úvodu se naskytly dvě standardní situaci v blízkosti branky Lipové, ale ani jedna neskočila úspěšně až za golmanem Běhalíkem. V útocích na branky si to začali od 55. minuty oba týmy střídat. Jednou útočil bez úspěchu Bělotín, podruhé Lipová. S blížícím se koncem utkání stoupala nervozita na obou stranách, jestli všechny body zůstanou doma, nebo se něco poveze pryč. Domácí mohli přidat druhý gól, když Novosad zcela sám mimo šestnáctku obešel i golmana hostů a byla před ním jen prázdná brána, ale rozhodčí viděli v souboji přestupek bělotínského hráče a odpískali faul. Chvíli na to hlavní sudí odpískal závěr utkání, ve kterém domácí Bělotín vybojoval první jarní 3 body.