Bělotín nepokořil Kojetín

07.05.2012 10:50

TJ SLAVOJ KOJETÍN -   TJ SOKOL BĚLOTÍN    4 : 2 ( 3:1)

Hostující fotbalisté zajížděli na horkou půdu Kojetína, kde není lehké vyhrát, což se potvrdilo od začátku utkání. Domácí vlétli do utkání a tlačili bělotínské před jejich branku. Ve 3. min. po centru Peřiny přišlo první ohrožení hostující branky. V 5. min. se objevil domácí Láník tváří v tvář Majerskému, ale ten jej vykryl. Z následujícího rohu opět Láník hlavou těsně nad. Až v 9. min. hosté poprvé ohrozili domácího golmana Urbana, když Březíkův centr jen těsně minul Peša a domácí pohotově míč odkopli ze své šestnáctky.  Ve 13. min. po nepřesné přihrávce bělotínských se do šance opět dostal Láník a tentokrát se trefil do černého - 1:0. Hosté zvýšili úsilí a pokoušeli se dostat před domácí branku. Z dobré šance Kozák přestřelil vysoko nad. Z rychlé rozehrávky domácích a nedomluvě v hostující obraně mířil Kojetín mezi tyče, ale Majerský byl na místě. V následné minutě se domácí rychle chopili míče a zakončoval Láník - 2:0. Bělotínští hráči se nepoložili a bojovali dále, což se ukázalo ve 25. min., kdy Juřica vybojoval míč pro Vránu a ten střelou kolem golmana Kojetína snížil na 2:1. Domácí následně zvýšili agresivitu hry, která se jim vyplácela, neboť tlačili hosty neustále před jejich bránu a zvyšovali tlak. Bohužel pro Kojetín byl ve výborné formě bělotínský brankář Majerský, který jejich pokusy likvidoval. V 33. min. už bohužel nestačil na Peřinu, který zvyšoval na hrozivých poločasových 3:1.

Ihned na začátku 2. poločasu po špatně odehraném míči Janovským mohli domácí zvýšit své vedení, ale hostující golman byl neprůstřelný, což se projevilo za pár minut, kdy si ho Láník položil na zem, pokoušel se obehrát, ale zakončil mimo tyče. V 53. min. po ose Eleš-Novosad prvně jmenovaný centroval do vápna, ale golman Kojetína skryl míč do rukavic. Hosté začínali přebírat iniciativu, když po faulu na Kozáka kopal trestný kop Březík, ale míč minul branku. V 69. min. opět Březík sám před golmanem Urbanem , ale trefil jen boční síť. o 6 minut později se zrodila nejhezčí akce utkání, po ose Kozák-Březík-Kozák-Eleš-Juřica-gól 3:2. Pár minut na to hosté kopali roh, domácí brankář jen vyrazil, ale Chlápek mířil mimo tyče. Bělotín tlačil Kojetín v maximálním úsilí. V posledních minutách, kdy hosté kopali roh, byly všichni hráči Bělotína v domácí šestnáctce, ale ani jeden se neprosadil. Domácí v poslední minutě už jen zvýšili na 4:2 gólem Řezáče. Po nevydařeném vystoupení v Kojetíně mají bělotínští možnost nápravy v příštím